Manfred Huck

Historie Huck

1963:
Firma byla založena jako firma jednoho muže Manfreda Hucka s kanceláří v městě Berghausen(okres Wetzlar) pod obchodní značkou Manfred Huck. Firma ručně vyráběla sportovní sítě.

1964/65:
Najmut první zaměstnanec. Postavena první dílna.

1968/69:
Nabídka vzrostla o stavební sítě a šplhací sítě pro dětská hřiště. 

1973-82:
Postavena druhá dílna. Počet zaměstnanců vzrostl na 20. Vybudovány další výrobní prostory. Rozšiřuje se nabídka a zvyšuje počet zaměstnanc

1986-89:
Vytvořeno prvni zastoupení firmy mimo Německo - firma Berger v Rakousku. Založeny další zastoupení v Evropě za účelem poskytnout služby a produkty místním zákazníkům.

1990-93:
Založena firma Huck Seiltechnik, ktera začala produkovat šplhací sítě. Po roce 1993 tento nový člen skupiny Huck začal vyrábět vybavení pro dětská hřiště.

1991:
Založení firmy Sächsische Netzwerke Huck GmbH. To byl začátek výroby základních materiálů pro výrobu sítí. Představeny ochranné bezuzlové sítě.

1992:
Založena firma Berger-Huck s.r.o. - zastoupení firem Berger, Huck a Haspo pro Česko a Slovensko.

1993/96:
Rozšíření továrny v Sächsische Netzwerke Huck GmbH na konečných 10 000 m2 výrobní plochy.  Dokončení reorganizace nabídky produktů v souvislosti s nástupem nejmodernější technologie výroby bezuzlových sítí.
 
1994/1995:
Založena firma HUCK s.r.o. V Horním Jelení je vybudován zcela nový výrobní závod na konfekci sportovních sítí. Je založena firma B.M.Berger - výroba žíněnek
 
1997
První významná zakázka pro automobilový průmysl - sítě pro zavazadlový prostor - ŠKODA

2000:
Rozšíření nabídky produktů, vybudování nové továrny v Aslar-Berghausen. Výrobní závod v České Republice značně rozšířil svůj výrobní program a nabídku. Radikálně vzrostla výroba sítí pro automobilový průmysl.

Dnešní doba

Nabídka i výroba se nadále rozšiřuje, firma investuje do nových výrobních a skladových prostor. Firma je držitelem certifikátu ISO 9001 pro oblast sportu a získala nejvyšší možnou certifikaci pro automobilový průmysl - ISO/TS16949. Počet zaměstnanců celé skupiny přesáhl 500. Vybudování nového skladu Huck v Horním Jelení pro materiál a hotové výrobky, nové moderní provozovny Berger pro výrobu sportovních žíněnek a nové prostory naší prodejní firmy Berger-Huck s.r.o. včetně vzorkovny. Rozšíření nabídky ochranných sítí na cca 100 druhů různých průměrů, velikostí ok a barev. Bezkonkurenčně největší nabídka sítí na českém trhu!